V knjižnici zopet potekata dva bralna projekta.

DRUŽINSKO BRANJE

Od 1. 10. 2020 do 7. 7. 2021 v knjižnici poteka projekt Družinsko branje za otroke, stare od 2 do 10 let. Na otroškem oddelku ali na potujoči knjižnici izpolnite družinsko bralno knjižico s podatki sodelujočih družinskih članov. Izberete in izposodite si katerekoli knjige s seznama v knjižici. Na kuponu, ki je priložen v knjižici, skupaj z otroki odgovorite na vprašanja in ocenite deset prebranih knjig. Knjižnico z izpolnjenim kuponom prinesete v knjižnico. Za vsak pravilno izpolnjen kupon prejmete nagrado (največ 6 nagrad).

BRALNA ZNAČKA ZA ODRASE: KNJIGA, POJDI MED TRŽIČANE

Od 1. 10. 2020 do 30. 4. 2021 v knjižnici potekala že 9. sezona bralne značke za odrasle Knjiga, pojdi med Tržičane. Iz nabora 145. naslovov preberite 7 del in si prislužite priznanje. Posebna nagrada za sodelujoče pa je prireditev ob zaključku bralne značke.