Za Ta veseli dan kulture, ki ga vsako leto praznujemo 3. decembra, na dan rojstva pesnika Franceta Prešerna, v Knjižnici dr. Toneta Pretnarja letos za vas pripravljamo »lov na zaklad« za otroke in odrasle z naslovom Po tržiških literarnih sledeh.

»Lov na zaklad« bo potekal petek, 3. 12. 2021, od 15. do 18. ure. Za začetek se oglasite v knjižnici, kjer boste prejeli podrobna navodila. Pot vas bo nato popeljala do petih točk v mestnem jedru, ki so povezane s tržiškimi kulturniki in literati. Na vsaki točki boste postali nekaj minut in izvedeli nekaj drobcev iz življenja teh za Tržičane in tudi Slovence pomembnih ljudi.

»Lov na zaklad« je primeren za vse starosti. Najprijetneje bo, če se na pot podate v skupini: v paru, z družino, prijatelji, sošolci … Opremite se z dobro voljo in toplimi oblačili, s seboj pa imejte tudi pametni telefon s fotoaparatom in čitalcem QR kod. Za uspešno opravljeno pot vas bomo nagradili.

Dogodek bo izveden v skladu z aktualnimi ukrepi za zajezitev širjenja koronavirusa.